Průběh Rekonektivního léčení


Na sezení si vyhraďte jednu hodinu, z toho 30 minut strávíte na lehátku. Vezměte si pohodlné oblečení. Při léčení budete ležet (bez obuvi) na lehátku. Nejčastěji lidé leží na zádech, ale pokud je pro Vás pohodlná jiná pozice, klidně si ji zvolte. Jde jen o to, aby Vám bylo co nejpohodlněji. Před ležením dostanete potřebné informace.


Poté, co si lehnete na lehátko, si prostě jen "dáchněte", jen se uvolněte. Zkuste pozorovat, jak se cítíte. Neočekávejte nic specifického, buďte ve stavu pozorování (bez nuceného hodnocení) . Prostě se jen otevřete tomu, co přichází a jednoduše si to užijte. Zkuste vnímat pocity, které jsou nové, pozorovat, kde se v těle "něco" děje, cokoliv, co upoutá Vaši pozornost ...

Rekonektivní léčení probíhá bezdotykově. Praktik Rekonektivního léčení (tak se jmenuje moje pozice) stojí někdy blíž, někdy dál, od lehátka a sdílí s klientem společné pole. Klient obvykle mívá zavřené oči, aby ho nerušily vizuální vjemy, ale klidně si můžete oči i otevřít. Někdy může mít i klient pocit, jakoby se ho někdo v průběhu léčení dotýkal, ale je to jen jeden z možných tělových pocitů.

Když ležíte na lehátku, můžete za zavřenýma očima vidět různé barvy nebo obrazy, anebo se Vám může před očima odvinout "film", zkuste jen jednotlivé obrazy zachytit, po ležení si o nich řekneme. Je dobré je zachytit, aby nevyšuměly, je to jako se sny. Pokud někdo barvy nebo obrazy nevnímá, neznamená to, že se léčení neděje, znamená to jen, že obrazy v tu chvíli neměl. Léčení probíhá vždy. A nemusíme tomu ani veřit. Není to o víře v něco, ten proces prostě JE. Někdy si ho nemusíme všimnout hned, jindy je víc, než výrazný, ale děje se VŽDY.

Při  Rekonektivním  léčení může docházet i ke zvukovým efektům. Bývá běžné škrundání v břiše, slyšitelný pohyb ve střevech... nemusíte se tím zneklidňovat - je to obvyklé. Můžete cítit i různé známé, či neznámé vůně. Někdy léčení doprovázejí i emoční prožitky klienta. Smích, pláč... nesnažte se je brzdit, nechte volně plynout, co se děje.

Po ležení si řekneme o Vašich prožitcích, které jste měl při léčení.


Kolik je potřeba sezení?

Dlouhodobě je pozorováno, že nejintenzivnější změny do života člověka jsou při kombinaci tří (maximálně čtyř) sezení, které se odehrají v rozmezí 7-10 dní (to znamená rozestup mezi jednotlivými sezeními 1-3 dny). S tím, že každý člověk po prvním nebo dalším sezení může rozhodnout, zda půjde na další. Ničemu nevadí ani, když rozestup je delší nebo když člověk jde pouze na jedno nebo dvě léčení. Jen pokud si dopřejeme sezení vícekrát, ta původně mlhavá vzpomínka se stává s opakováním více zřetelnější a jasnější. Proto ta opakování. Je to individální proces, někomu stačí pouze jedno sezení a někdo si onu podstatu potřebuje připomenout vícekrát, aby si ji snáze začal zabydlovat se svém životě.

Někdy se může stát, že klient po ze sezení nevnímá zlepšení stavu, které očekával. A v tom to přesně je... dokud něco očekáváme, zužujeme prostor, přes který se díváme na svět. Chápu, že když nás v životě něco trápí, bere to kus naší pozornosti. Ale přesně to se postupně učíme pouštět. K tomu nás i proces léčení vede. Neznamená to, že léčení neproběhlo, jen se léčí v jiné oblasti, než člověk předpokládal. Ono nejlepší, co můžeme udělat je přestat očekávat. Toto léčení nás opět přivádí k plnosti prožívání. Učí nás naslouchat životu jinak. Neléčí se symptomy nějaké konkrétní nemoci, uzdravuje se celý život a naše prožívání života. Že nemoci nebo omezení, které jsme do té doby měli, postupně (nebo ihned) mizí a odpadají, je jen vedlejším efektem toho, že se uzdravuje způsob prožívání života.

Ozdravný proces nekončí s tím, že klient právě slezl z lehátka. Naopak. Tím to teprve začíná! Nyní je potřeba, aby to, co člověk získal na lehátku, se mohlo projevit v čase v životě člověka. Tato energie pracuje dny, týdny i měsíce po tom, co opustíte lehátko. Sledujte, co se ve Vás a ve Vašem životě děje v delším čase. Původní bariéry, které jsme v životě měli, se postupně rozpouštějí, život se stává jiskřivější, plnější, radostnější, prostupnější. Člověk začíná chápat více souvislosti.

Míchání

Není vhodné provádět v období, kdy přijímáte Rekonektivní léčení nebo Znovunapojení, i jiné techniky energetického léčení. Dochází přitom ke vzájemnému ředění použitých technik, a tím pádem i k "naředěnému" výsledku působení na Vás. Proto si dejte čas 3 dny před sezením a týden po sezení, kdy necháte Vaše tělo bez další energetické modality.


Užívání léků


Pokud jste zvyklí brát nějaké léky, neměňte to kvůli léčebnému sezení. Je na lékaři, který Vám léky předepsal, aby usoudil, zda došlo ke změně Vašeho zdravotního stavu a zda díky tomu může upravit medikaci. Rekonektivní léčení nenahrazuje lékařskou diagnózu ani neléčí specifické zdravotní výzvy. Každý klient nese plnou zodpovědnost za své zdraví a za svoji lékařskou péči.


Finanční vyrovnání


Finanční vyrovnání se dělá na začátku sezení. Jde jen o to, že člověk si finance vyřeší předem, a pak má mysl klid a prostor si léčení užít. Zároveň tím člověk přijímá odpovědnost za svůj proces.