Kdo jsem

         K čemu jsou mosty přes řeku? Aby měl člověk blíž k člověku." 

                                                                                                ... Jiří Žáček

Jmenuji se Pavla Říhová. Jsem člověk, co má rád lidi.

Díky mým rodičům jsem měla poměrně klidné dětství. Když jsem se na konci základní školy rozhodovala kam dál, zvítězila stavební průmyslovka.

Důvody k tomuto rozhodnutí se mohly zdát nedostatečné, ale mně přesto ovlivnily velkou část života. Ráda jsem kreslila, chtěla jsem do kolektivu spíše kluků a líbila se mi vůně stavby.

Po průmyslovce následovala vysoká škola se zaměřením na architekturu... a praxe. Tato jednoduchá věta zabrala v mém životě téměř 14 let života... V průběhu těchto let jsem poznala plno zajímavých a pro mě důležitých lidí, a mohla jsem si vyjasnit co chci, co nechci, co dělám a nedělám správně a kam směřuji.

Postupem času jsem se začala zabývat i oblastmi, které přímo nesouvisely s mým původním zaměřením. Studovala jsem grafologii (u České grafologické komory), Školičku tradiční čínské kosmologie Cesta bílého jeřába (pod vedením Evy Joachimové), věnovala jsem se práci se sny a ponořila jsem se do mnohých dalších témat a studií. V dubnu 2010 jsem byla zaškolena jako praktik Rekonektivního léčení (Reconnective Healing®) a Znovunapojení (The Reconnection®).

Od setkání s energií Reconnection (r. 2009) se mi zásadně změnil život. Bylo mi umožněno vyrovnat se s věcmi, které mě tížily. Začala jsem se opět lidem dívat do očí, hodně jsem se zklidnila, cítím větší sepětí s lidmi, stromy, vodou...

Všechno na mé cestě ale nebylo přímočaré. Koncem roku 2012 jsem musela začít odznovu, po tom, co jsem kompletně ochrnula . Znovu se naučit mluvit, ovládat ruce, chodit... a objevit v sobě sílu, o které jsem do té doby nevěděla. Nebyly to lehké časy, ale byly nadmíru přínosné. Díky těmto časům můžeme s druhými lidmi sdílet hloubku daleko větší.

Moje původní volba výběru střední školy byla zásadní. Byla jsem součástí tvořivého procesu, což stavařina a architektura jsou. Klučičí kolektiv nesl přímočarost, kterou miluju. A vůně čistoty je pro mě důležitá dodnes :o).


PR